Péče o králíčky

Mláďátka do nového domova odchází preventivně proléčena proti kokcidioze přípravkem Sulfacox T, dle návodu.

Do pítka (napáječky) přidávat Acidomid K v poměru 2,5 ml/250 ml vody, je to prevence proti kokcidioze a bakteriálních chorob, ale není léčivo! Pokud nemoc propukne, je potřeba ihned navštívit veterináře a zahájit léčbu!

Králíčci jsou zvyklí nejen na suchou stravu (granule, různé směsi, králičí dobrůtky-krmím: JR Farm Super, Versele-Laga Crispy Müsli,  Berkel Schaukanin, Berkel Hasimix Müsli Futter), ale i na měkkou stravu-jako např. kousky jablíčka, mrkve, okurky, naťové petržele, a v létě trávu (nesmí být zapařená!-jinak se může králíček nafouknout a zemřít!). Seno musí mít stále k dispozici.

 

Králíčka je třeba v 10 týdnu věku naočkovat proti králičímu moru a myxomatoze. A poté vždy opakovat za půl roku od posledního očkovaní. Pravidelně zastřihávat drápky kleštičkami pro králíčky, pokud si na to netroufnete sami, navštivte veterináře. Pokud máte „chlupáčka“, je potřeba pravidelně srst rozčesávat, aby nedocházelo k plstnatění srsti.

 

 

 

 

 

 

 

Péče o morčátka

Morčátka potřebují mnoho vitamínu C, tudíž již od narození podáváme čerstvou zeleninu- mrkev, brokolice, květák, listy květáku, celer, paprika, salát,okurka..ale i čerstvou trávu (milují listy pampelišky) a v neposlední řadě seno.

ovoce-jablko, meloun (ale pozor, ovoce obsahuje ovocný cukr, po kterém morčátka tloustnou, ;) ...

Také jim přidávám papaníčko ve formě granulek či směsky: JR Farm Super, Beaphar, Versele-Laga Crispy Müsli pro morčátka.

 

 

 

 

 

 

Bydleníčko ;-)